Wizja lokalna w Kairze – ekspertyza stanu technicznego

Pracownicy ZBO odbyli wizję lokalną na potrzeby ekspertyzy dotyczącej oceny stanu technicznego budynku powstałego w latach 50. XX wieku. Budynek znajduje się w dawnej willowej dzielnicy Kairu – Heliopolis.

Praca ta została zlecona w ramach współpracy Wydziału Inżynierii Lądowej PW (WIL) z Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Planowany remont budynku ma na celu przystosowanie go do potrzeb nowej Stacji Badawczej w Kairze, która prowadzi polskie badania archeologiczne w regionie.

Wizja lokalna przeprowadzona przez dr. inż. Wojciecha Terlikowskiego i dr. inż. Kacpra Wasilewskiego jest kluczowym etapem w procesie oceny możliwości adaptacji budynku do nowych funkcji. Ocena stanu technicznego pozwoli na dokładne zaplanowanie niezbędnych prac remontowych oraz zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu przyszłych użytkowników. W kolejnych etapach nasi pracownicy będą pełnili nadzór na projektem konstrukcji i wykonaniem prac remontowych.

Cieszymy się, że kompetencje i doświadczenie członków Zespołu Badawczego Diagnostyki Budowlanej, Rewitalizacji i Konserwacji Obiektów Zabytkowych mogą wspierać tak ważne projekty naukowe.